Mistrzostwa Strefy Polski Północnej Więcbork

Zawody MX w Więcborku to już połowa sezonu motocrossowego, dlatego poprzeczka organizacji i przygotowania zawodów jest wysoko podniesiona. Do tej pory opisywaliśmy wydarzania z zawodów na wyjeździe.

Tym razem przyszła kolej na WKM, myślę że nasze starania zostały zauważone w pozytywnym wymiarze .

Zawody MX zostały promowane przez wiele portali i gazet w naszym regionie.

Nasi patroni medialni zaopiekowali się odpowiednią reklamą i rozgłosem o zawodach motocrossowych a sponsorzy pokazali swoja szczodrość .

Z taką oprawa nie myliśmy już obaw że zawody będą udane, brakowało jeszcze pogody.

Do końca nie widzieliśmy czy natura pomoże nam w nawodnieniu toru. Jedna widać  motocrossowcy z WKM chodzą do kościoła i w noc przed zawodami tor został zmoczony wodą z chmur.

Prace przygotowawcze na torze trwały do późnych godzin nocnych .

Od rana świeciło słońce a temperatura powierza była wręcz idealna.

O godzinie 09:00 ruszyły treningi , poziom adrenaliny u zawodników wzrósł 99% . Fotoreporterzy z aparatami jak armaty ruszyli do akcji.

Park maszyn zaczął tętnić sportowym życiem, mechanicy przygotowali maszyny dla swoich zawodników.

Sportowcy mogli podreperować swoje mięśnie w HumanTherapy  Centrum, profesjonalnie przygotowany zespół fizykoterapeutów potrafił wykrzesać zapas dodatkowych sił dla potrzebujących.

Całe zawody komentował niezastąpiony Sebastian Wójcik.

Wyniki na naszych ekranach i online zapewniał Motoresults.

Sportowcy startujący w MSPP Więcbork walczyli o oryginalne trofea wykonane i ufundowane przez firmę Metal-fan.

WKM i jego zawodnicy wyróżniali się w kolorowym gąszczu barw innych klubów, a to dzięki naszym koszulką klubowym, które przyciągają wzrok widowni i fotoreporterów, pomarańczowo-biały kolor to nasza wizytówka.

Zaproszeni goście widzowie i fani motocrossowych emocji podziewali motocrossowców i ich wyczyny na torze WKM.

Na pierwszy start poszła klasa MX 85.

Darek Malczewski i Maks Rogalski rozpoczęli swoje zawody .

Świetny start Darka szybkie tempo i utrzymanie pozycji pozwoliło Darkowi zająć 5 miejsce w klasyfikacji zawodów . Maks też walczył do końca były to jego pierwsze zawody po złamaniu ręki w EMX  Cieszyn , Maks ukończył w pierwszej dziesiątce .

MX 65 tu myliśmy już 3 zawodników Wiktor Sobiech, Franek Grzegorczyk i debiutant Łukasz Ryczek.

W pierwszym wyścigu jechali wręcz po płaskim torze, w drugim biegu nie było już tak kolorowo.

Wiktor zna każdy centymetr toru w Więcborku dlatego pierwsza pozycja po dwóch startach nie powinna już nikogo dziwić. Franek starał się cisnąć za swoim kolega klubowym niestety czołówka okazała się  zwarta i mocna-Franek dojechał na miejscu 11. Łukasz Ryczek zaskoczył wszystkich, w swoim debiucie z maszyny startowej wystartował tak jak ma to zapisane w genach po tacie. Był w środku stawki pech i upadek wykluczył go z pierwszego biegu, ale pomimo urazu ręki podjął dalszą walkę i wystartował w drugim wyścigu który ukończył i uzyskał licencje motocrossową.

MX 2 Junior obstawiło naszych 3 zawodników .

W debiucie roku 2016 wystartowali Emilian i Juliusz Różniak z teamu naszego głównego firmy Agro Land.

Emilian okazał się nie co szybszy od swojego brata i zawody ukończył w pierwszej dziesiątce, Juliusz po dwóch biegach był na miejscu 11.

Tu też ponownie startował Darek Malczewski zawody ukończył na miejscu 13.

MX Open Janusz Śmigiel i Bartek Pyrzyński, tak wyglądała para nasza w tej klasie  Janusz ukończył zawody na pozycji 7 a Bartek dojechał 10.

MX Open B  to Zbigniew Gill- Kwaśniewski i Michał Majka, ten duet wywalczył dla naszego klubu dodatkowe punkty . Zbigniew zajął miejsce 6 a Michał wylądował na miejscu 17.

MX2C w tej klasie koledzy już musieli bardziej się napracować na swoje pozycje, łącznie w barwach WKM do wyścigów ruszyło 8 zawodników.

Najbliżej pierwszej III był Kamil Śmigiel miejsce 5 za nim Marcin Ryczek miejsce 6 , następnie Mirosław Lemańczyk miejsce 8 Kamil Bernatek miejsce 9. Tylu z WKM zmieściło się w pierwszej dziesiątce . Patryk Pochylński był 11 Marcin Rakowski miejsce 13 , Marek Śnieg miejsce 19. Piotr Tłok uległ wypadkowi i musiał zrezygnować z rywalizacji.

MX1C na podium wskoczył Paweł Drewczyński  na pechowym miejscu znalazł się Michał Domaracki był 4 , Dawid Koliński miejsce 6 , Michał Łaszczyk miejsce 7, Andrzej Solarek miejsce 8.

W klasie MX Masters ,najbardziej dojrzałych zawodników wystartował: Adam Nowacki , Piotr Śmigiel i Wojciech Laskowski.

W związku z tym że Adam spędził cały tydzień na spychaczu przygotowując tor po dwóch startach był 4-ty.

Piotr Śmigiel  dojechał 11 a Wojciech Laskowski 15-ty.

W klubowej klasyfikacji MSPP WKM Więcbork dalej utrzymuje prowadzanie.

Piaszczyste odcinki w końcowej fazie dziury, spowodowały ze zawody miały bardzo interesujący przebieg.

Wymagające odcinki wykrzesały z zawodników ostatki sił .

Generalnie impreza bardzo udana, dużo pozytywnych emocji na uwagę zasługuje fakt że zawody zostały przygotowane zaledwie bądź aż przez 6 osób.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w zawodach.